دکتر محمد علی پور عبدالله نژاد درگذشت

با کمال تاسف و تاثر درگذشت استاد فرزانه، جناب آقای دکتر محمد علی پور عبدالله نژاد را به جامعه علمی ریاضی کشور تسلیت عرض می نماییم.

دکتر محمدعلی پورعبدالله نژاد در سال 1324 در شهرستان کرمان چشم به جهان گشودند . تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در زادگاهشان به اتمام رساندند و مدرک لیسانس ریاضی را در سال 1345 از دانشگاه تهران دریافت کردند.  پس از گذراندن خدمت سربازی در سال 1347 وارد موسسه ریاضیات مرحوم دکتر مصاحب شدند و در آنجا دوره مدرسی را به پایان رساندند . پس از چندین سال تدریس در دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1352 به عنوان مربی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا بورس وزارت علوم شده و عازم کشور انگلیس شدند. در انگلیس ایشان وارد دانشگاه نیوکاسل شده و در مقطع فوق لیسانس به تحصیل پرداختند و در طول یک سال، فوق لیسانس ریاضی را در رشته آنالیز تابعی از آن دانشگاه دریافت کردند . در سال 1353 برای تحصیل در مقطع دکترا به دانشگاه لیورپول انگلیس وارد شده و تحت راهنمایی دکتر ویلیام موران به تحصیل پرداختند و سرانجام پس از دفاع از رساله خود با موضوعیت اعمال نیم گروهی و مفهوم توابع تقریبا دوره ای ضعیف در سال 1356 موفق به کسب مدرک دکترای خود شدند و به ایران بازگشتند و در دانشگاه فردوسی مشغول به تدریس شدند.

ایشان در سال 1372 به درجه دانشیاری و در سال 1377 به درجه استادی نائل شدند . دکتر پورعبدالله نژاد متاسفانه در 15 اردیبهشت 1380 بدون هیچ زمینه قبلی دچار سکته مغزی شدند و از آن زمان به بعد را در بیمارستان و یا منزل خود به سر بردند و یکسال بعد از این بیماری بازنشسته شدند .

 

تمامی حقوق این وبگاه متعلق است به انجمن ریاضی ایران

آدرس: تهران خیابان استاد نجات اللهی(ویلا)، پارک ورشو، ساختمان انجمن ریاضی ایران

تلفن: 88808855

E-Mail: iranmath [at] ims [dot] ir

ویرایش

Wednesday the 22nd. . BigCommerce Reviews - All rights reserved.